0

O Risku

Riso je japonská tlačiareň so zdravým pankovým prístupom. Pôvodne bola určená ako rýchla kopírka do kanclu, momentálne bojuje so stereotypmi a spolu s ďalšími nadšencami kričí do sveta: Print is not dead.


Riso tlačí každú farbu samostatne, podobne ako sieťotlač no omnoho rýchlejšie. Počas tlače robí medzi jednotlivými vrstvami jemné posuny, ktoré je treba ručne korigovať. Na výsledku sa tak zakaždým podpíše okrem autora aj tlačiar. Konečné slovo má však vždy Riso.


Farby a papier

Risografickú tlač spoznáš podľa žiarivých farieb, vyrobených z vody a olejov zo sóje, ryže. Každá farba sa tlačí zo samostatného valca, na ktorom je matrica z prírodnej banánovej vlákniny, na ktorej je spracovaná vaša grafika. 

Riso tlačí iba na drsný papier (uncoated - nenatieraný). K dispozícii máme široký výber – od kancelárskych, grafických po recyklované. Vaše printy balíme do transparentného obalu vyrobeného zo škrobu a neustále pracujeme na ďalších krokoch, ktorými budeme znižovat našu záťaž na globálnu klímu. 

Environmentálny dopad

V porovnaní s inými technológiami je Risograf ekologicky najmenej náročná forma tlače. 

Farba sa nanáša priamo na povrch papiera, preto nevyžaduje tepelnú úpravu. V porovnaní s digitálnou tlačou tak šetrí množstvo energie. Je ho možné poháňať aj solárnou energiou.

Tlačíme iba na FSC certifikovaný papier, pričom máme najradšej 100%  recyklovaný. Výsledný produkt neobsahuje škodlivé chemikálie, ktoré by ďalej zaťažovali našu prírodu. 


Dielňa / štúdio

V našej dielni pracujeme na svojich projektoch, tlačíme ziny, plagáty, letáky pre kapely ako aj materiály pre lokálne inštitúcie, umelcov, ilustrátorov a firmy. 


Tlačíme “na požiadanie” čo umožňuje rýchlu a dostupnú tlač priamo na mieste, pre malé projekty. Pre komplexnejšie projekty zabezpečujeme celkovú produkciu tlačoviny, vrátane výberu papiera, falcovania, orezu a väzby. Ponúkame aj služby grafického dizajnu. 


Robíme risografické workshopy pre verejnosť, ale aj individuálne risografické konzultácie, stačí napísať a dohodnúť sa.


3x Riso RP 3700 

8x farba - napíš a pošleme ti našu farebnú paletu

Kočo – Majster tlače

Alicka – Riso operátor

Matúš – Manager

Dávid – Grafik


Pre ceny, projekty a konzultácie nás kontaktujte: 

print@veveverisko.skVýhody risografu

charakter

žiarivé farby

nezávislosť

10-2000 kópií

Eko

Cena